ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 7:00 a zapadá v 17:28
vychází v 13:53 a zapadá v 6:14
 

Kvalita a soustřel hlavní kulové kozlice Brno 803

Dotaz č.: 1401

Otázka:

Dobrý, den chci se zeptat na kvalitu a soustřel hlavní kulové kozlice Brno 803. Dále jesli je vhodna na lov z posedu a částečně iniversální použití . Jsem pravák a střílím jako levák proto hledám možnost druhé pohotové rány

Tazatel:

Odpověď:

soustřel kulových hlavní kulové kozlice nebo kulového dvojáku je vždy trochu problém a vyžaduje mistrovskou řemeslnou zručnost při jejich sesazení a sestřelení. Hlaveň, ze které se střílí první rána se samozřejmě nastřelí velmi přesně podle puškohledu stejně jako jednohlavňová kulovnice. Druhá hlaveň slouží k rychle opakované ráně většinou na krátké a střední vzdálenosti, obvykle na naháňkách nebo na čekané u vnadiště. Velikost soustřelu obou hlavní není nijak kodifikovaná. Většinou se nastřelují na vzdálenost 60 m a pokud je soustřel do 6 cm, je považován za vynikající. Do 10 cm, za dobrý.  

Proti zbraním Brno 803 a jejich kvalitě nemám námitek. U kulových kozlic je velmi důležité řemeslné zpracování, sesazení hlavní a jejich nastřelení. Například v bývalé Zbrojovce Brno byl stejný počet normohodin na sestřelení hlavní u typu Brno Super, jako na výrobu celé zbraně.

Dr.Ing.Jiří Hanák

Zpracování dat...