ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 4:50 a zapadá v 21:12
vychází v 16:32 a zapadá v 1:58
 
Archiv právní poradny JUDr. Čechury

noktovizor

Dotaz č.: 1478

Otázka:

Chtěl bych si pořídit digitální noční vidění Nite Site Wolf,pro lov černé zvěře. Chtěl bych se Vás zeptat, zda toto zařízení budu moci legálně používat pro noční lov černé a škodné, zda nepotřebuji nějaké povolení nebo výjimku od Státní správy myslivosti. Jak jsem zjistil, tak podle novely zákona č. 119/2002Sb. o zbraních, které vydalo Ministerstvo zemědělství s Policií ČR, se nejedná o zařízení na principu noktovizoru. Podle kolegů z HS musí být povolení na výjimku o zakázaném způsobu lovu, o které žádá HS nebo MS. Mohl byste mi prosím poradit, popř. vysvětlit, jak se ve skutečnosti věci mají.

Tazatel:

Odpověď:

*-Zbraní kategorie A je i doplněk zbraně, jímž je zaměřovač zbraně konstruovaný na principu noktovizoru (§ 4 zbrojního zákona č. 119/2002 Sb.)
-Policie ČR může udělit výjimku ze zákazu nabývat /doplněk zbraně/ držiteli zbrojního průkazu skupiny C pro provádění myslivosti (§ 9 odst. 2 písm. f/ zbrojního zákona).
-Podmínky stanovené zákonem o myslivosti zůstávají nedotčeny (§9 odst. 2 písm. f/ zbrojního zákona).
-Zakazuje se lovit zvěř s hledím pro střelbu v noci s elektronickým zvětšením obrazu nebo pro převracení obrazu tj. noktovizor (§ 45 odst. 1 písm. g) zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb.), noční vidění, které není založeno na principu noktovizoru neznám.
 -Zákaz neplatí při úpravě stavů zvěře podle rozhodnutí orgánu státní správy myslivosti (obec s rozšířenou působností) vydaného uživateli honitby (§ 45 odst. 1 písm. g) zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb.).
- Mze a Policie ČR nemohou novelizovat zákon.
-Lapidárně shrnuto: jedno rozhodnutí musíte mít Vy od policie, druhé rozhodnutí musí mít od orgánu státní správy myslivosti uživatel honitby, kde chcete s noktovizorem lovit.
Vladimír Čechura
Zpracování dat...