ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 7:39 a zapadá v 16:47
vychází v 10:40 a zapadá v 0:15
 

Přerušení členství ve spolku

Dotaz č.: 2021005

Otázka:

V roce 2016 jsem pozastavil-přerušil své členství v mysliveckém sdružení, letos jsem toto přerušení členství zrušil, předseda MS zařadil na program jednání nejbližší schůze bod "přijetí bývalého člena". Svým pozastavením (přerušením) členství jsem o členství přišel, že se má hlasovat o mém přijetí, jako "bývalého člena"?

Tazatel:

Odpověď:

Členská schůze by neměla hlasovat o Vašem znovu přijetí, a to z toho důvodu, že členem mysliveckého spolku již jste. Členem jste nikdy být nepřestal.
NOZ možnost přerušení členství nezná, úpravu však mohou obsahovat stanovy. I v takovém případě ale není možné uvažovat nad tím, že svým právním jednáním směřujícím k přerušení svého členství jste platně vystoupil z mysliveckého spolku. Z obsahu podání, který jste mi zaslal jasně vyplývá, že svého členství se nevzdáváte, pouze upozorňujete na skutečnost, že z jistých důvodů se nebudete moci účastnit všech akcí spolku, přičemž jste upozornil, že značnou část činností budete vykonávat i nadále.
Jediným důvodem, proč by bylo možné hlasovat o Vašem znovu přijetí, je situace, kdy by došlo k Vašemu vyloučení. Nepředpokládám však, že k této situaci došlo.
Vaše jednání týkající se přerušení členství nemohlo mít za následek zánik členství v mysliveckém spolku. Členem jste nepřetržitě do dnešního dne, a proto není možné hlasovat o Vašem opětovném přijetí do spolku.

Zpracování dat...