ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 7:07 a zapadá v 18:28
vychází v 17:39 a zapadá v 2:11
 

Lov nenormované zvěře jelení a mufloní

Dotaz č.: 2019010

Otázka:

MS nemá normovanou zvěř jelení ani mufloní. Na hodnocení trofeji byly vystavené trofeje 2 a 3 věkové třídy teto zvěře. Na můj dotaz, jak je to možné, mi bylo řečeno, že je to věc MH. MS nemá povolení na odlov těchto tříd. Je to přestupek?

Tazatel:

Odpověď:

Dobrý den,

v případě, že Vaše MS nemá normovanou takovou zvěř, tak její lov je možné činit po vyjádření orgánu státní správy myslivosti dle § 36 odst. 5 ZoM. Nutno však upozornit, že orgán státní správy myslivosti nevydává v dané věci žádné povolení. Pouze v případě, že orgán chce vyslovit s takovým odlovem svůj nesouhlas, tak tak učiní opatřením dle § 61 odst. 3 ZoM.

Nelze tedy jednoznačně určit, zda postup MS byl v souladu se zákonem. Důležité je zmínit, že zákon umožňuje u nenormované spárkaté zvěře lov (po vyjádření orgánu) pouze samičí zvěře a samčí pouze do stáří 2 let. Stáří 2 let však spadá pod 1 věkovou třídy těchto druhů zvěře. V případě, že byly takto odloveny také samčí kusy 2 a 3 věkové třídy, pak se jedná o porušení zákona. K lovu takové zvěře nemůže orgán státní správy myslivosti vyslovit souhlas ani povolit výjimky.

 


Zpracování dat...