ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Petr Motejl | Diskuzní fórum
Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň
Jsem opravdu moc hrdý na vedoucí kroužků mladých myslivců při OMS Nymburk a to jmenovitě MS Záhornice, Pátecké zajíčky a MS Křečkov, kteří se svými dětmi a kamarády připravili naučnou, ale i prakticky dovednostní stezku na Zámku Loučeň při Svatohubertských slavnostech v sobotu 5.11.2022.

Tuto krásnou akci za ne příliš přívětivého počasí navštívilo přes 200 dětí s doprovodem nejen rodičů. Mohli si vyzkoušet své znalosti z přírody a myslivosti při poznávání preparátů, shozů, myslivecké mluvy, poznávání větviček, plodů, šišek, stop zvěře, krmiva, ale také dovednostní úkoly jako zatloukání hřebíků, řezání špalíčků, hod šiškou na medvěda, tak i tvořivé stanoviště se škraboškami, frotáží.
Děti z kroužků dostaly od Jana Krpálka Jankovu limonádu, kterou již z minulosti znají jak z Lysé nad Labem, tak z našeho okresního kola ZST.

Loucen-web-2-1.jpg

Loucen-web-3.jpg

Po celý den na loučeňském zámku panovala opravdu příjemná a uvolněná atmosféra a ze stran organizátorů, kastelána zámku pana Zákoutského a ze strany časopisu Myslivost, konkrétně pana Kasiny, jeho manželky a její sestry, bylo vše perfektně připraveno.
S dětmi jsme se zapojili do slavnostního průvodu, kdy děti směly nést obraz svatého Huberta. Velmi dobře byla připravená i prezentace plemen loveckých psů na podiu od OMS Mladá Boleslav. Slavnostní atmosféru celé akci pomáhali zajistit Horečtí trubači, kteří nás na našich akcích doprovázejí celoročně.
Ještě jednou děkuji všem zúčastněným a těším se na akce v roce 2023.
Petr Motejl
Místopředseda OMS Nymburk,

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...