ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Sněmovna zrušila "kůrovcový přílepek"!

Bohumil Straka | Diskuzní fórum
Sněmovna zrušila
A jsme také zachránili před zákazem a odstraněním muflona, kamzíka, ale i ořech, kaštan, akát, pstruha duhového aj. hospodářsky významné nepůvodní druhy, a zabránili jsme s kolegy hospodáři v krajině vzniku tzv. černého "seznamu smrti" invazních nepůvodních druhů!

NAPROSTO FANTASTICKÝ ÚSPĚCH!!!
Sněmovna zrušila myslivci nenáviděný paskvilní "kůrovcový" přílepek!
 
A co víc, dnes jsme také definitivně zachránili před zákazem a odstraněním muflona, kamzíka, ale i ořech, kaštan, akát, pstruha duhového aj. hospodářsky významné nepůvodní druhy, a zabránili jsme s kolegy hospodáři v krajině vzniku tzv. černého "seznamu smrti" invazních nepůvodních druhů!

Je to pro nás skvělý úspěch, za který děkujeme všem těm moudrým zákonodárcům, kteří zvedli ruku pro zrušení tohoto předraženého nedomyšleného přílepku prolobovaného za našimi zády Hnutím Duha v r. 2019.

Jen pro připomenutí, kdyby se přílepek nezrušil, tak po dvouleté přechodné lhůtě, která běží od podzimu r. 2019, by přílepku už od listopadu tohoto roku naběhnula účinnost, takže by začali do honiteb chodit nikomu neodpovědní "akreditovaní znalci" (nezřídka z řad tzv. "ochranářů"), a za velké peníze by začali dělat posudky. Prostě by začali bez jakékoliv odpovědnosti určovat kolik, kde a co se má střílet. A kdyby se vám posudek nelíbil, např. že by byl stanoven nereálně vysoký plán lovu, tak byste měli smůlu. Sice byste se mohli na svoje náklady odvolat, ale až po třech letech, a mezitím by váš spolek mohl klidě i zkrachoval.

Prostě po zrušení přílepku si teď konečně mohou oddychnout jak myslivecké spolky, tak obce se svými napjatými rozpočty, e nebudou muset platit miliony za posudky a nové úředníky, tak i úředníci na úseku myslivosti, kteří sami byli z tohoto paskvilu bezradní, protože měli děs, že se jim dle požadavku přílepku na evidenci markantů budou na úřadech kupit hromady zahnívajících - barbarsky uřezaných slechů/uší zvěře.

Na závěr děkuji všem vám kolegům myslivcům, kteří reagovali na moje dřívější výzvy, zvednuli se židlí, či sestoupili z posedu, a odborně oslovili poslance, aby přílepek zrušili v rámci třetího závěrečného čtení tzv. invazní novely zákona o myslivosti. Je to společný skvělý výsledek nás všech.

V neposlední řadě moc musím také poděkovat svému skvělému týmu, který se mnou věnoval stovky hodin svého času, který se mnou potil krev a slzy, abychom to vše odborně vyargumentovali a ukázali poslancům na závažné chyby obsažené v tomto "vyvlastňovacím" přílepku, jmenovitě děkuji dvěma velmi zkušeným kolegům Petrovi Zvolánkovi a Kamilovi Zahradníkovi, bez kterých by se přílepek nepodařilo "odstřelit", dále velmi děkuji ostatním "bojovníkům" proti přílepku, panu šéfredaktorovi Časopis Myslivost Jiří Kasina, členovi MR Václav Vomáčka, členovi MR Jiřímu Červenkovi, Luboš Hajný, Marcele Medkové, Miloš Fischer, Romanu Provazníkovi, Pavel Černý, Karla Cizova, a mnohým aktivním myslivcům z OMSů a regionů jako např. Zdenkovi Glauderovi, Ivanu Hochovi a všem dalším nejmenovaným, kteří každý svojí trochou přispěli do mlýna ve prospěch tohoto úspěchu.
Jste všichni skvělí!

Je vidět, že SPOLU toho ještě hodně dokážeme, že nakonec dovedeme "poskládat mozaiku z kamenů a kamínků" ve prospěch zachování našeho tisíciletého národního kulturního dědictví myslivosti

Váš Bohouš Straka s týmem "pro zachování příznivé myslivecké legislativy"

P.S. A zde ještě doplnění, na které se neustále ptáte, kdo jak hlasoval a komu že můžete na facebooku děkovat (a hlavně pak zohlednit se svými rodinami při říjnových volbách do sněmovny)?
Tak, jmenovité hlasování o nepřijatelném návrhu na zavedení "národního seznamu smrti", na kterém figurovalo omezení, či rovnou zákaz a "eradikace" (odstranění) muflona, kamzíka, pstruha duhového, amura, tolstolobika, akátu, borovice černé, ořechu, kaštanu..
(NÁVRH BYL ZAMÍTNUT Přítomno: 169 | A Ano: 36 N Ne: 91 0 Nepřihlášen: 12 M Omluven: 19 Z Zdržel se: 42)
Jak vidíte, zavedení národního seznamu smrti podpořili hlasováním jen Piráti, TOP 09 a KDU-ČSL.
A zde jmenovité hlasování o skvělém návrhu poslanců Petr Dolínek, Antonín Staněk, Hana Aulická Jírovcová, Květa Matušovská a Zdeněk Ondráček, jejichž pozměňovací návrh zrušil onen předražený a nedomyšlený paskvilní kůrovcový přílepek poslankyně Pekarové z r. 2019, a tedy ruší to, co bylo špatně vymyšlené a uvádí zákon o myslivosti do původního stabilního stavu z r. 2019.

Především velmi děkujeme všem navrhovatelům i všem ostatním poslancům a stranám, které zrušení přílepku podpořili a zvednuli ruku. Zrušení přílepku a seznamu smrti si vzali za své a velmi pomáhali hospodářům v krajině dokonce i neparlamentní politici např. za toto děkujeme Jiří Štěpán z Hradeckého kraje.
Proti zavedení "seznamu smrti" se důrazně vyslovil jak ministr Ministerstvo zemědělství České republiky Miroslav Toman, tak ministr Ministerstvo životního prostředí Richard Brabec, a za jejich zdravý rozum jim také velmi děkujeme, my zástupci organizací 750 000 organizovaných hospodářů v krajině z řad myslivců, rybářů, lesníků, školkařů, zahrádkářů, zemědělců, včelařů a vědců! Bez rozumné konsensuální dohody ministerstev a naší odborné veřejnosti by kvalitní invazní novela nebyla možná.

Do voleb je nedaleko, a ještě před volbami rádi opakovaně připomeneme, kdo jak hlasoval, a kdo si zaslouží kroužky myslivců s rodinami
(NÁVRH BYL PŘIJAT Přítomno: 169 | A Ano: 118 N Ne: 33 0 Nepřihlášen: 12 M Omluven: 19 Z Zdržel se: 18)
Jak vidíte, pro zrušení paskvilního přílepku byly tedy: všichni z ANO, dále celá ODS - Občanská demokratická strana, celá Tomio Okamura - SPD, celá KSČM, někteří z ČSSD (nikdo z ČSSD nebyl proti nám).
Na druhé straně a byli pro zachování nepřijatelného a drahého přílepku (tedy hlasovali PROTI návrhu na zrušení nebo se zdrželi): celý STAN, celá TOP 09, celá KDU-ČSL, a všichni Piráti kromě jednoho - Lukáše Koláříka, kterému rovněž děkujeme za rozum a odvahu.
 

 

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...