ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

PETICE k novele ZOM - aktualizace

| Diskuzní fórum
PETICE k novele ZOM - aktualizace
MZe odeslalo na Legislativní radu vlády návrh novely zákona o myslivosti. ČMMJ zásadně odmítá řadu navrhovaných paragrafových ustanovení a vyzývá všechny k podpisu PETICE za zachování odpovědného mysliveckého hospodaření v ČR.

Vážení čtenáři, kolegové myslivci,
v posledních měsících rezonuje téměř celou mysliveckou komunitou připravovaná novela zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb.  Jak důležité je téma novely zákona pro většinu z nás, není potřeba zdůrazňovat. Na každé myslivecké akci nebo při setkání kolegů myslivců je tato novela neustále zmiňována. Probírána jsou jednotlivá ustanovení zákona a jejich dopad při zavedení do praxe.
K návrhu zákona se vyjadřovala i řada aktivních myslivců, politiků a vědeckých pracovníků na stránkách časopisu Myslivost. Sociální sítě a média přinášejí názory obou skupin. Těch, co nejsou s připravovanou legislativní normou ztotožněni, je dnes převážná většina.
ČMMJ zásadně odmítá podobu navrženého znění, která byla zaslána na Legislativní radu Vlády ČR. Ještě před odesláním jsem se sešel s ministrem zemědělství, kdy jsem opětovně upozornil na významný negativní dopad na myslivost, zvěř a spolkovou činnost uživatelů honiteb.
Ministra zemědělství jsem také informoval o rozhodnutí Myslivecké rady ČMMJ, které se týká spuštění petice proti připravované novele zákona, pokud bude materiál obsahovat pro členy ČMMJ nepřijatelné legislativní změny. Nicméně materiál odešel v podobě, která je pro nás opravdu nevyhovující.
Na základě zveřejněného materiálu jsme spustili Petici za zachování odpovědného mysliveckého hospodaření v České republice. Dokument byl rozeslán na všechny pobočné spolky k distribuci do jednotlivých honiteb, zveřejněn na webových stránkách ČMMJ, Facebooku a Zpravodaji ČMMJ.  Petici lze podepsat přímo na petičním archu nebo ji lze rovněž podepsat elektronicky. Počet podpisů je pak součtem papírové a elektronické verze.
Elektronickou verzi petice ČMMJ vložila na stránky Ministerstva vnitra, na základě podmínek daných ministerstvem, může petici podepsat pouze ten, který se prokáže identitou občana. Tu lze prokázat také pomocí bankovní identity. Pokud tedy máte účet u banky a vyberete si ji z nabídky prokázání identity na stránkách petice, tak lze petici podepsat a váš hlas bude započítán.
V posledních letech se jedná již o druhou podpisovou akci související s projednáváním zákona o myslivosti. Minulá petiční akce se konala v covidovém období. Za poměrně krátké období se nám podařilo nashromáždit necelých 90 tisíc podpisů. Ideální bude, pokud by se nám podařilo sesbírat minimálně stejné množství nespokojených členů ČMMJ a našich spoluobčanů. Petici mohou podepisovat nejen myslivci, ale i členové rodiny, kamarádi, sousedé a další spoluobčané. Podpis pod petici lze připojit pouze jednou.
Vnímejte prosím toto jako výzvu a žádost o maximální pomoc a součinnost při podepisování petice! Každý podpis bude mít svou váhu při dalším projednávání novely zákona.
Záměrně jsme nestanovili datum ukončení petiční akce. Je vhodné průběžně odesílat podpisové archy do sekretariátu ČMMJ, abychom měli částečný přehled o množství podpisů. Petiční archy budou k dispozici na Výstavišti v Lysé nad Labem a při Národních mysliveckých slavnostech na Ohradě. Zde bude možné připojit své podpisy. Řada pobočných spolků v nadcházejícím období pořádá sněmy, přehlídky trofejí, kynologické, střelecké a jiné akce. I zde je možné shromáždit množství podpisů pod petici.
Podepisujte, prosím petiční archy. Je to jedna z cest, jak upozornit naše zákonodárce na problémy v předloženém materiálu.
Děkuji také všem, kteří jste se rozhodli kontaktovat jednotlivé představitele politické reprezentace v regionech s nesouhlasným stanoviskem k zpracované novele. I to má pro nás všechny obrovský význam.
Myslivosti zdar!
Ing. Jiří JANOTA
předseda ČMMJ, z.s.
Století ČMMJ je příběhem o lásce k přírodě, o budování silného společenství a o zodpovědném přístupu k myslivosti. Oslavy našeho 100. výročí byly nejen krásnou vzpomínkou na tuto bohatou historii, ale  zároveň inspirací pro další generace myslivců, kteří budou i nadále chránit a zvelebovat českou krajinu.

Zachování odpovědného mysliveckého hospodaření je v našich rukou!
 ePetice k podpisu ZDE.

Informace k petici

Návrh novely Zákona o myslivosti

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Přiložené dokumenty

Peticni-arch Peticni-arch (139,42 KB)
240206-Petice-2024 240206-Petice-2024 (128,93 KB)
Zpracování dat...