ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Oslavme výročí důstojně a společně na očích veřejnosti

| Diskuzní fórum
Oslavme výročí důstojně a společně na očích veřejnosti
Jak známo, v roce 2023 oslaví naše myslivecká organizace sto let od svého založení, stejně tak časopis Myslivost oslaví sto let nepřetržitého vydávání. Oslavíme výročí a představíme se veřejnosti řádně a ve všech koutech republiky?
Tehdejší Československá myslivecká jednota byla založena oficiálně dne 22. dubna 1923 v Brně a budiž pochváleni zakladatelé, že se zasadili o to, že v červnu 1923 vyšlo také první číslo časopisu Stráž myslivosti, časopisu, který sice v roce 1953 změnil jméno na Myslivost, ale může se chlubit nepřerušeným vycházením, a to i v dobách těžkých v období světové války.

Samozřejmě se vedení ČMMJ připravuje na hlavní centrální oslavy, které postupně dostávají či snad dostanou finální podobu, stejně tak plánujeme slavnostní aktivity my v redakci.
Za naprostou samozřejmost ale považuji to, že se na každé chovatelské přehlídce, na každém okresním mysliveckém sněmu a nebo na regionálních výstavách myslivci představí alespoň menší expozicí a informacemi o výročí.

Výročí je ale také příležitostí, jak výročí připomenout nejen myslivcům, ale také šancí, jak nemyslivecké veřejnosti myslivost představit, přiblížit a vysvětlit místo myslivců ve společnosti.
Protože by se oslava a připomenutí výročí měla dostat až do nejzapadlejších koutů naší vlasti, doufáme, že se nejen okresní myslivecké spolky, ale i jednotlivé místní spolky zamyslí a připraví jak slavnostní zasedání či výstavy, ale také se doufejme objeví ti, kteří k výročí opraví třeba nějaký myslivecký pomníček nebo mysliveckou chatu, postaví a vysvětí kapličku sv. Huberta, odhalí pamětní desku, možná se i najdou i jiné zajímavé počiny.
Budeme moc rádi, pokud budete o takových aktivitách informovat ostatní prostřednictvím zpráv a článků v časopisu Myslivost.

Myslivci ale žijí v přírodě a vnímají potřebu ji pomoci, proto se jistě najdou i takové spolky, které svými silami, a nebo ve spolupráci s obcemi či jinými partnery, vysadí k výročí nové stromořadí, remízek, ozelení mez nebo vytvoří nové napajedlo. A stejně tak jako před lety k výročí republiky se objevila stromořadí pod heslem Stovka stromů pro republiku, proč by se nemohla objevit další stovka stromů k výročí ČMMJ? A pokud u nového stromořadí či jiného krajinného prvku myslivci uspořádají malou slavnost a třeba i odhalí pamětní ceduli proč a kdy akce proběhla, bude to pomyslný zápis pro další generace a pomoc přírodě zároveň.
A budeme moc rádi, pokud budete jak o přípravě, tak hlavně o průběhu a výsledku akce infomovat ostatní na stránkách časopisu Myslivost, pochlubte se, co připravujete a také čeho jste dosáhli.

Myslivci jsou ale jednou z posledních fungujících společenských složek na venkově, takže by bylo záhodno výročí připomenout vícekrát v průběhu roku 2023 i při nemysliveckých příležitostech. V mnoha místech naší vlasti se přece konají poutě, obecní slavnosti, dětské dny, jarmarky a jiné události, kde je šance představit spoluobčanům myslivce a naši činnost.

IMGP4243.jpgPřicházíme jako redakce časopisu proto s nabídkou, že jsme schopni okresním mysliveckým spolkům, ale i jiným subjektům nabídnout kvalitní skládací zelený stan s bočnicemi, na který nejenže lze zajistit potisk, ale ke stanu lze i zajistit i nákup skládacích stolů a židlí. Čím více se hromadně objedná, tím lepší cena pro všechny bude.
Umím si velice živě představit, že se takový stan operativně použije na všech výše jmenovaných akcích, ale také třeba na střeleckých soutěžích, zkouškách a výstavách loveckých psů. Věřme, že z centra budou k dispozici i propagační materiály na rozdávání, taková „malá polní expozice“ lze ale přece snadno doplnit z vlastních zdrojů preparáty, parožím, fotografiemi a dalšími předměty souvisejících s historií myslivosti. A pokud se připraví i něco pro malé návštěvníky, přijdou trubači, zavábí třeba vábiči, ukáže se nemyslivcům lovecký dravec a nebo se pozvou kynologové s loveckými psy, věřím, že je úloha splněna, není to nic ani finančně, ani organizačně náročné, stačí jen chtít.
A pokud se příležitosti chopí většina našich okresních spolků, stany a další vybavení budou sloužit i v dalších letech, jednotné stany se dají i seskupit třeba v rámci krajské akce, budou sloužit dlouho a spolehlivě.
Zkuste se tedy prosím zamyslet, zda jste ochotni přispět k celoplošnému zajištění oslav, ke společné propagaci, rádi s vámi podrobnosti prokonzultujeme a probereme.

Již dnes můžete zadávat připravované akce do Kalendáře mysliveckých akcí
Zanesením akce do kalendáře nejen dáte o termínu akce vědět, ale zároveň si můžete zkoordinovat a zkonfrontovat termín akce s okolními okresy a regiony. 

Máte-li zájem o koupi stanu, případně dalšího vybavení, můžete nás kontaktovat na mail info@myslivost.cz a nebo přímo na fischer@myslivost.cz, rádi vám zpracujeme cenovou nabídku.
Jiří KASINA
 
 
I vaše akce do kalendáře akcí na www.myslivost.cz
 
Opět začal další rok, navíc jubilejní s mnoha akcemi, opět můžete zadávat termíny a další údaje všech mysliveckých, kynologických, střeleckých, kulturních, společenských a jiných akcí do on-line a on-time fungujícího kalendáře akcí na www.myslivost.cz.
 
Stačí se zcela jednoduše zaregistrovat, ke každé akci můžete zadat nejen datum, čas a místo konání, ale můžete přidat též telefonní a jiné kontakty, propozice, pozvánky, plánky a mapy či jiné přílohy.
 
S výhodou můžete využít i registrace na akci, kdy se vám pak následně mohou hlásit účastníci či závodníci a na webu se automaticky vytváří seznam přihlášených.
 
POZOR – velmi důležitá poznámka: je rozhodně praktické, aby si pořadatel akce zvolil, kdo bude akci zadávat, neboť právě ten, kdo akci zadá, může kdykoliv následně údaje o akci editovat a aktualizovat. Je to výhodné například v situaci, kdy se mění datum či jiné podmínky. 
 
Takže neváhejte, využijte asi jediného uceleného on-line kalendáře mysliveckých akcí v ČR, zadejte i vaši akci a informujte myslivce v celé republice. 
 
Zvláště v letošním roce, kdy se bude v regionech pořádat více akcí věnovaných výročí 100 let naší organizace, je třeba zkoordinovat termíny a nabídnout účast co největšímu počtu potenciálních návštěvníků.

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...