Aktuality

Mistrem republiky ve vábení jiných druhů zvěře Matěj Lorenz

| Diskuzní fórum
Mistrem republiky ve vábení jiných druhů zvěře Matěj Lorenz

V sobotu 11.9.2021 proběhlo na výstavišti v Lysé nad Labem v rámci programu výstavy NATURA VIVA 2021 mistrovství ve vábení ostatních druhů zvěře.

IMGP2701.jpg 


Vzhledem k neobvyklému termínu a ještě prázdninám na vysokých školách a jen začátku školního roku na středních lesnických školách jsme měli obavy z počtu soutěžících. Nakonec se dostavilo sedm soutěžících.
V naší soutěži ale jednak nikoho netrápíme a ani neztrapňujeme, jednak je to příležitost pro mladé vábiče si vyzkoušet, jaké je to postavit se před diváky a ukázat své, byť třeba trochu nedokonalé vábení, a jednak v neposlední řadě nepamatuji, že by někdy někdo z diváků poukazoval na „neúroveň“ soutěžících. Tak jako ve sportu i zde totiž platí, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a potleskem jsou odměněni i ti, kteří to jen zkusí.
Věřím, že příští rok v tradičním termínu opět oslavíme vábení jiných druhů zvěře v hojnějším počtu soutěžících a to i s reprezentanty dalších středních a vysokých škol.

IMGP2696.jpg
 
Soutěžící postupně předvedli 5 disciplín – hlas mladé či staré srny, vřeštění zajíce, vábivý hlas kachny, pískání siky a hlas černé zvěře na krmelišti.
Úroveň hodnotila pětičlenná porota, tentokrát i mezinárodní, neboť v ní zasedl i Maciej Lieskiewitz, výrobce vábniček Gunbroker z Polska.

Tri-nej-Natura-Ostatni.jpg
 
Mistrem republiky ve vábení jiných druhů zvěře se stal Matěj Lorenz 125 b). druhý byl Jiří Horník (120 b.) a třetí pak Jaroslav Bláha (117 b.). Celkové pořadí přináší tabulka v příloze.
 
Za organizátory soutěže
jednatel Klubu vábičů
Jiří Kasina

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Přiložené dokumenty

Zpracování dat...