ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Mistrem republiky ve vábení jelenů Luboš Doležal

| Diskuzní fórum
Mistrem republiky ve vábení jelenů Luboš Doležal
V sobotu 31.7. proběhlo na Ohradě po roční přestávce Mistrovství republiky ve vábení jelenů. Pohár pro vítěze získal Luboš Doležal.

 
Soutěž se konala před naprosto zaplněným nádvořím nejen jako postupové mistrovství republiky na ME ve vábení v Maďarsku, ale též jako první ročník memoriálu Honzy Kupky na počest dlouholetého předsedy Klubu vábičů.
 Celkem se zúčastnilo i přes trochu neobvyklý prázdninový termín 18 vábičů. Porota hodnotila tři ukázky, o vyrovnanosti soutěže svědčí i to, že naprosto neobvykle se musely udělat dva rozstřely, s tím, že jeden byl mezi třemi a druhý dokonce mezi čtyřmi vábiči, který dokonce následoval rozstřel rozstřelu.
 
První místo získal Luboš Doležal (Lesy Nová Role) počtem 79 bodů, na druhém místě se umístil nováček soutěže Zdeněk Otta (FLD Praha) a na třetím místě Tomáš Třeský (VLS) počtem 73 bodů. Všichni tři nás budou reprezentovat na nadcházejícím ME ve vábení v Maďarsku.

tri-nejlepsi-web.jpg
 
Sobotní Národní myslivecké slavnosti na Ohradě byly nejen zality sluncem, ale také poctěny hojnou účastí 11 000 návštěvníků, celý den byla zaplněna obě nádvoří i prostory před zámkem, poděkování patří nejen firmám, ale také jihočeským okresním mysliveckým spolkům, které připravily zajímavé expozice na svých stáncích.

Snímky z průběhu Národních mysliveckých slavností 2021 najdete ZDE
 
Snad ještě více potěšila návštěvnost Dětského mysliveckého dne v neděli 1.8., kdy přišlo asi 3500 návštěvníků a dětskou mysliveckou stezkou prošlo více než 600 dětí! A na rozdíl od zbytku republiky nás tentokrát ani nedohnaly dešťové kapky.
 
 
 

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...