ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Mistrem republiky nový mistr Evropy!

| Diskuzní fórum
Mistrem republiky nový mistr Evropy!
Letošní mistrovství ve vábení jelenů na Ohradě ovládl Jan Brtník

 
V sobotu 25.6.2022 proběhl na Loveckém zámku Ohrada v rámci programu 20. Národních mysliveckých slavností již XXIV. ročník Mistrovství republiky ve vábení jelenů (II. ročník Memoriálu Honzy Kupky).

soutezici-na-podiu.jpg

Dvanáctka soutěžích postupně předvedla čtyři disciplíny – hlas mladého hledajícího jelena, hlas starého hledajícího jelena, hlas jelena stojícího u laní a vítězný ryk. Vzhledem k tomu, že o pořadí na 7. a 8. místě musel rozhodnout rozstřel, diváci slyšeli také odpočinkové mrmlání.
Hlasové ukázky posuzovala pětičlenná porota – Václav Svoboda, Hubert Faber, Miroslav Kortan a Petr a Vlastimil Novákovi.

porota.jpg

Zaplněné nádvoří slyšelo velmi kvalitní hlasy, sice bylo letos soutěžících méně, ale proto se mohlo soutěžit jednokolově a všichni jelenáři předvedli všechny hlasy.

snímku z průběhu soutěže najdete ZDE
 
Na první místě se umístil rozdílem jen jednoho jediného bodu excelentní jelenář Honza Brtník, novopečený, úřadující a již šestinásobný Mistr Evropy, zdatně mu sekundoval hlasově výborný a jen o bod druhý Marek Peiker, bronzovou příčku získal Tomáš Třeský a pomyslnou bramborovou medaili získal zkušený borec Luboš Doležal.

Honza-Brtnik-vabi-web.jpg

Marek-Peiker.jpg

TomikTresky-Vabi.jpg

Lubos-Dolezal.jpg

Všichni tři na stupních vítězů obdrželi z rukou předsedy ČMMJ Jiřího Janoty broušené poháry z ateliéru Mildaglass, vítěz navíc povolenku na jelena II. věkové třídy v honitbě Knížecí Stolec, kterou věnoval s.p. Vojenské lesy a statky, zaměřovací dalekohled věnovaný firmou KOZAP, dary od Hunters Coffee, ČMMJ a redakce. Druhý v pořadí navíc odstřel muflona věnovaný firmou Agrowald Rožmberk nad Vltavou, dalekohled od firmy Fomei, dary od Hunters Coffee, ČMMJ a redakce, třetí a další v pořadí dalekohledy Fomei, nože od firmy Štrobl a svítilny a čelovky Fenix.

stupne-vitezu.jpg
 
Tři nejlepší nás budou reprezentovat na XXIV. Mistrovství Evropy ve vábení jelenů, které proběhne jako součást oslav stoletého výročí ČMMJ a časopisu Myslivost v České republice, místo a datum bude ještě určeno.
 
-kas-

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...