ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Únor / 2024

První chytrý dalekohled na světě

Myslivost 2/2024, str. 42 
Společnost SWAROVSKI OPTIK, přední světový výrobce sportovní optiky, na počest svého 75. výročí zahájil rok 2024 technologickou senzací. AX Visio je první dalekohled na světě s podporou umělé inteligence. Představuje symbiózu vysoce výkonné analogové optiky na velké vzdálenosti a digitální inteligence.
Jediným stisknutím tlačítka pomáhá identifikovat ptáky a další zvířata, umožňuje sdílet nové objevy v přírodě a nabízí širokou řadu dalších praktických funkcí. Design dalekohledu je dílem světoznámého průmyslového návrháře Marca Newsona.
Tímto dalekohledem představuje společnost SWAROVSKI OPTIK budoucnost pozorování přírody. Oficiálně byl uveden AX Visio na trh 8. ledna 2024 na veletrhu CES v Las Vegas, nejvýznamnější světové akci v oblasti digitálních technologií a od 1. února 2024 bude AX Visio k dispozici u vybraných prodejců
 „Během sedmi desetiletí naší existence jsme se dopracovali k hlubokému porozumění požadavkům našich zákazníků v cílových skupinách lovu, pozorování ptáků a outdooru. Díky našemu know-how a nejmodernějším výrobním technologiím můžeme nabízet optimální technologická řešení pro všechny oblasti použití. Integrace digitálních komponent a funkcí do našich produktů přináší významnou přidanou hodnotu,“ vysvětlil Stefan Schwarz, výkonný ředitel společnosti SWAROVSKI OPTIK, na prezentaci tohoto produktu. 

K23_AX_Visio_02_Backside_13_Identification_CMYK-1.jpg
 
Pozorujte – identifikujte – objevujte

Řada funkcí dalekohledu AX Visio 10x32 rozšiřuje zážitky z přírody o nový rozměr: inteligentní technologie kombinovaná s vysoce přesnou analogovou optikou v kvalitě SWAROVISION pomáhá identifikovat více než 9000 ptáků a dalších volně žijících živočichů v reálném čase. Vestavěný fotoaparát pořizuje snímky a videa, která lze ihned spravovat a sdílet pomocí připojeného chytrého telefonu s nainstalovanou aplikací SWAROVSKI OPTIK Outdoor App.
Dalším zajímavým výsledkem vývoje je funkce „Sdílejte objevy“, která umožňuje uživatelům navádět jinou osobu k pozorovanému objektu pomocí orientačních šipek na displeji.
„Přidaná hodnota AX Visio pro uživatele spočívá v reálném pozorování, které je vylepšeno o digitální informace,“ zdůrazňuje Andreas Gerk, technologický a provozní ředitel společnosti SWAROVSKI OPTIK.

K23_AX_Visio_029_DSC8423_CMYK-1.jpg
 
Chytrý a udržitelný

Do vývoje a konstrukce AX Visio bylo investováno kolem pěti let práce. Výsledkem je dalekohled, který se skládá z přibližně 390 hardwarových součástí. Inteligentní jádro AX Visio je tvořeno integrovaným operačním systémem a systémem rozpoznávání objektů. Neurální procesorová jednotka (NPU) zaručuje výjimečně rychlé zpracování relevantních informací pro rozpoznání objektu.
Aplikace SWAROVSKI OPTIK Outdoor App umožňuje uživatelům spravovat a sdílet obrázky. Tato aplikace slouží také k nastavování všech parametrů zařízení a budoucím aktualizacím. Koncepce AX Visio je zárukou mnohaleté životnosti zařízení. „Analogové součásti zařízení, například optika a pouzdro, vyhovují udržitelným standardům kvality společnosti SWAROVSKI OPTIK. Charakteristiky digitálních funkcí jsou pravidelně aktualizovány a vylepšovány prostřednictvím pravidelných aktualizací systému a funkcí. Otevřené programovací rozhraní nabízí externím kreativním dodavatelům příležitost k rozšiřování AX Visio o nové funkce. Naším cílem je podporovat inovativní systém, který se neustále vyvíjí a splňuje potřeby uživatelů ohledně vylepšeného vidění a co nejefektivnějšího získávání dalších informací,“ pokračuje Andreas Gerk. 

K22_AX_Visio_10_Backside_Top_13_CMYK-1.jpg
 
Made by SWAROVSKI OPTIK

AX Visio se vyrábí s velmi vysokou úrovní přidané hodnoty v hlavním závodě SWAROVSKI OPTIK v rakouském Absamu. Jak říká výkonný ředitel společnosti Stefan Schwarz: „Můžeme čerpat ze 75 let zkušeností a odborných znalostí ve vývoji a výrobě vysoce přesné a kvalitní optiky. Toto know-how a naši odbornost v oblasti elektroniky spojujeme s digitální inteligencí v našem výrobním závodě uprostřed Evropy, abychom vytvořili nový, převratný produkt. AX Visio není jen ukázkový projekt, kterým dokazujeme technologické vedoucí postavení firmy SWAROVSKI OPTIK na trhu vysoce kvalitní sportovní optiky, ale také pro nás znamená začátek nové technologické éry.“

K23_AX_Visio_Montage_NZ915147_CMYK-1.jpg

 
Design od Marca Newsona

Osobitý design dalekohledu AX Visio vytvořil světoznámý a mezinárodně oceňovaný průmyslový návrhář Marc Newson ve výlučné spolupráci se společností SWAROVSKI OPTIK. Mezi jeho hlavní priority patří moderní vzhled a intuitivní ovládání chytrého dalekohledu v kombinaci s ergonomickou konstrukcí, která se pohodlně drží v ruce. Po předchozím CL Curio je AX Visio druhým dalekohledem SWAROVSKI OPTIK, který vděčí za svůj dokonalý tvar tomuto původem australskému návrháři.

CL-Curio-1.jpg
 CL Curio

Redakční poznámka: Jakmile obdržíme dalekohled k testování, přineseme na stránkách Myslivosti rozsáhlejší test a podrobnější popis nových funkcí.

Zpracování dat...