ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Prosinec / 2023

Japonský nůž Azumasyusaku

Myslivost 12/2023, str. 86  Jiří Louthan
Nekompromisní pracant z modré oceli s vynikající řezivostí i odolností ostří
 
Pokud hledáte originální nůž na hrubší práci, mám pro vás zajímavý tip v podobě japonského loveckého nože z modré oceli. Nůž jsem otestovali při rozhození zvěřiny i práci s dřevem a běžnými potravinami. Jak se předvedl v praxi?
Po sérii úžasných nožů z rukou českých a slovenských nožířů se mi dostal do ruky jeden neobvyklý nožířský kousek, který pro mě byla velká radost testovat. Jedná se o lovecký nůž ze slavné japonské nožířské oblasti Tosa, která se nachází na jižním pobřeží ostrova Šikoku. V oblasti Tosa se vyrábí nože z pověstné bílé a modré tzv. papírové oceli, což je název, který vznikl z barevnosti papírových obalů, do kterých se vyrobené nože již v dávné historii balily.

IMG_9149.JPG
 
Velmi tvrdá uhlíkovka
Nůž Azumasyusaku, který si představíme, je vyrobený z oceli Aogami, což je v nožířském žargonu zmíněná modrá ocel. Jedná se o vysokouhlíkovou ocel s minimálním obsahem fosforu a síry, která na rozdíl od Shirogami (bílá ocel) obsahuje chrom a wolfram.
Ocel Aogami dokáže, jak jsem si prověřil, fantasticky dlouho udržet ostří (ocel je kalena na tvrdost 61 HRC a více), ale také je to poměrně křehká ocel, která není v případě nože vhodná k nějakému páčení či podobným aktivitám, ke kterým nůž tak jako tak není určený.
Samozřejmě je třeba počítat s tím, že čepel vyrobená z Aogami není korozivzdorná, proto nůž vyžaduje stejnou péči jako kterékoli jiné „uhlíkovky“, tedy po práci je třeba nůž umýt bez použití agresivních přípravků a následně jej dobře utřít do sucha, abychom se na čepeli vyhnuli známkám koroze.
 
Zajímavá konstrukce
Azumasyusaku je pořádný kus nože s celkovou délkou 33 cm, délkou čepele 18 cm a rukojetí o délce 15 cm. Konstrukce nože je v tomto případě na pomezí mezí konstrukcí na trn a fulltang. Ocel přechází od čepele do více než poloviny délky rukojeti, uvnitř je fixovaná jedním ocelovým nýtem, ale takém kovovým kroužkem pevně usazeným na rukojeti těsně pod čepelí. Jak jednoduché a přitom úžasně pevné řešení, kterému jsem v průběhu testování nenašel ani tu nejmenší vůli.

IMG_9128.JPG
 
Skvělá ostrost i vyváženost čepele
Čepel nože nese úpravu Koruchi – jedná se o řekněme hrubý styl černě potažených boků čepele i hřbetu, který dává vizuálně vyniknout samotnému ostří. Čepel má vysoký výbrus a ostří založené na konvexním zbroušení, takže není u ostří patrná ani ta nejmenší fazetka. Nůž mi dorazil geniálně nabroušený do té podoby, že tzv. holí.
Čepel je silná 5 mm, hřbet nože je rovný od rukojeti až ke špici a samotná špice je sympaticky jedovatá. Výška čepele je 3,5 cm a celkový formát čepele tak nabízí prostor pro výrazné silové řezy. Nůž má velmi pěknou vyváženost směrem na čepel, kdy těžiště nože leží na středu celého nože, což je v našem případě místo vysoko nad rukoketí – tedy na čepeli.
Nůž váží úctyhodných 275 gramů, ale ve skutečnosti evokuje hmotnost podstatně nižší, což mě velmi mile překvapilo. Ostří je zcela volné, a tak nic nebrání v jeho pohodlném broušení. Na bocích čepele se mi opravdu líbí japonské znaky, které působí jednoduše, vkusně a nenásilně. Tedy na rozdíl od formátu celé čepele, která naopak budí respekt.
 
Nečekaně komfortní rukojeť
Co se týče rukojeti našeho nože, tak ta působí na první pohled poměrně mohutně a dává velký prostor pro úchop i nadměrné velké ruky. Tvarově jsem jí v praxi neměl co vytknout, protože se drží výborně i při dlouhé a náročné práci. Báječně mi sedí také její hruškovité rozšíření směrem k jejímu konci, které poskytuje jakousi jistotu v úchopu. Rukojeť je vyrobená z tvrdého dřeva, které se na první pohled jeví jako nějaký druh buku a zajímavé je zakončení rukojeti, které má v koncovém řezu tvar kapky.
 
V praxi za jedna
S nožem jsem rozrušil dva kusy ulovené zvěře a musím konstatovat, že v tomto ohledu i přes svůj velký formát nůž perfektně zabodoval. A to dokonce i při stahování, kde jsem očekával, že bude mít nůž vzhledem ke svým rozměrům silný handicap. Je vám asi jasné, že se zámkem nebyl v tomto případě ani ten nejmenší problém.
Nůž se brilantně předvedl i při přípravě větví a dřívek na oheň a byla opravdu radost s ním pracovat. Porcování masa, krájení zeleniny, uzenin i pečiva – zde všude se předvedlo brilantní konvexní ostří i při krájení tenkých plátků (rajčata, cibule, salám).
Ani po dvou měsících poměrně intenzivního používání tohoto nože jsem necítil potřebu jej brousit. Ostří drží neuvěřitelně dlouho a skláním se před uměním japonských nožířů, respektive výrobců modré oceli, která by neměla uniknout pozornosti žádného milovníka kvalitních nožů.
 
Pouzdro s typicky dřevěným jádrem
Pouzdro nože je typicky japonské ve smyslu konstrukce i samotné vizuální podoby. Vnitřní část pouzdra tvoří vložka vyrobená z tvrdého dřeva, která je obalená v našem případě koženkou (škoda, že ne skutečnou kůží – je to v zásadě jedna z mála vad na kráse celého výrobku). Pouzdro na spodní a vrchní části fixují kovové objímky a ve spodní části pouzdra nelze přehlédnout otvor proti zadržování vody v pouzdře samotném. Voda by jednak poškozovala dřevo pouzdra, ale samozřejmě by také způsobovala korozi nože.
Nůž má sice v pouzdře vůli, a to i navzdory upevnění nože k pouzdru pomocí dvou koženkových pásků s druky, ale na druhou stranu oceňuji ten pocit bezpečí při zasouvání a vysouvání nože. Jednoduše nemáte strach, že byste s nožem klasické kožené pouzdro prořízli, a tak nemusíte být tolik opatrní.
Poutko pouzdra je prostorné i pro vysoký opasek a celkově se nosí nůž na opasku dostatečně pohodlně. Já ovšem nosím při našich cestách do lesa nůž raději v batohu nebo v lovecké brašně, a to z jednoho praktického důvodu. Vůle nože v pouzdře způsobuje při nošení u pasu občasné slabé klepnutí nože o dřevo, a tím si jednoduše nechci zradit zvěř ve svém okolí. Nůž Azumasyusaku s pouzdrem uložený v zavazadle mě tímto neduhem netrápí.
 
Vynikající nůž za dostupnou cenu
Z celkového pohledu mě nůž Azumasyusaku velmi mile překvapil. Přiznávám, že jsem se obával jeho velkého formátu, ovšem jen do té doby, než jsem důkladně prověřil jeho kvality a ve finále i praktičnost. Nůž výborně padne do ruky, má vynikající řezivost a luxusně dlouho drží ostří. Není příliš těžký a ani jeho cenovka není nijak nesmyslně vysoká, nůž jsem pořídil za cenu 4360 Kč, což pokládám vzhledem ke kvalitám ručně vyrobeného nože za cenovku rozhodně akceptovatelnou. Nůž mohu jen doporučit a věřím, že i vás dokáže nadchnout a pomoci všude tam, kde je nůž větší velikosti žádaným pomocníkem.
 
Text a snímky Jiří LOUTHAN
 
 
Nůž Azumasyusaku přehledně:
Styl nože: Kurouchi
Konstrukce: na pomezí trn/fulltang
Délka čepele: 180 mm
Tloušťka čepele: 5 mm
Výška čepele: 35 mm
Výška výbrusu: 16 mm
Tvar ostří: konvexní
Materiál čepele: Aogami – tzv. modrá papírová ocel
Celková délka nože: 330 mm 
Hmotnost: 275 g
Ručka: tvrdé dřevo
Délka rukojeti: 150 mm
Tloušťka rukojeti: 220 – 420 mm
Cena: 4 360 Kč
Zakoupeno: Niwa.cz

Zpracování dat...