Archiv právní poradny JUDr. Čechury

perkusní zbraň

Dotaz č.: 1472

Otázka:

Pokud někdo vlastní lovecký lístek , může s perkusními zbraněmi lovit? Procházela jsem různá diskusní fóra, kde někdo říkal ano, jiný zase ne, jednalo pouze o dohady. Nenašla jsem ani v zákoně o myslivosti nic, co by tomu mělo bránit, ale také ani to, že by to bylo dovolené nebo že by to bylo zakázané. Jediné omezení je u kulových zbraní z hlediska energie. Dalším omezením jejich použití pro lov by mohlo být v zákoně o zbraních, kde se uvádí, že s perkusními zbraněmi se může střílet pouze na střelnicích, nebo místech k tomu určených. Jak to tedy vlastně je?

Tazatel:

Odpověď:

*Podle přílohy zákona o zbraních je v definici lovecké zbraně výslovně vyloučena zbraň perkusní, v § 45 odst. 1 písm. j) zákona o myslivosti je zakázáno střílet zvěř jinou zbraní než loveckou. 
vychází v 7:44 a zapadá v 15:59 vychází v 14:05 a zapadá v 2:04 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...