Aktuality

Předseda Sněmovny připojil podpis pod petici!

| Diskuzní fórum
Předseda Sněmovny připojil podpis pod petici!
Na tiskové konferenci pořádané předsedou PS PČR a LIGOU LIBE dne 6/9/2018, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, pan Radek Vondráček, připojil svůj podpis pod petici, která bojuje proti nesmyslné snaze EU komise o odzbrojení legálních držitelů zbraní
Spojená tisková zpráva předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a LIGY LIBE
 
     Na tiskové konferenci pořádané předsedou PS PČR a LIGOU LIBE dne 6/9/2018, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, pan Radek Vondráček, připojil svůj podpis pod petici, která bojuje proti nesmyslné snaze EU komise o odzbrojení legálních držitelů zbraní a která žádá Poslaneckou sněmovnu, Senát Parlamentu ČR, jakož i prezidenta a vládu České republiky, aby znovu projednali a podpořili a schválili novelu ústavního zákona o bezpečnosti ČR, zakotvující do našeho ústavního pořádku právo na legální vlastnictví zbraní za účelem zajištění obrany a vnitřní i vnější bezpečnosti našeho státu. Tuto petici již dříve stvrdil podpisem prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš, petice má – co do počtu „ručních“ podpisů – nakročeno na status petice všech dob naší země a její historie.


     Proti uvedené nesmyslné, oběti a nikoli pachatele odzbrojující směrnici EU komise, již cca 5 let bojuje petiční výbor obou petic proti odzbrojení, (nyní nově - v právním statusu zapsaného spolku - LIGA LIBE, www.ligalibe.cz), jež zastřešuje na cca 200 petentů obou petic proti odzbrojení a většinovou část z cca 303 000 držitelů zbrojních průkazů v ČR.
     Na nesmyslnosti, absurdnosti a až nebezpečnosti dotčené proti-zbraňové směrnice EU komise (dále v textu jen „směrnice“) panuje naprostá shoda napříč celou politickou scénou, vědeckou obcí, střeleckou obcí, ba také občanů z řad nedržitelů zbrojních průkazů. Pan předseda Vondráček proto ve svém projevu plně podpořil tzv. „zaparkování“ a „uspání“ směrnici implementující tzv. mininovely v PS PČR, a to z příčin zejména aktuálně řešeného vládního nařízení, jež velkou část bodů směrnice řeší, dále pak z příčiny již tvořených nových 4 zákonů, které budou hotovy již na jaře 2019 a je nesmyslné přijímat nyní mininovelu, která by byla zcela zbytečným destabilizujícím provizoriem. Hlavní příčinou pro „uspání“ dotčené mininovely je také skutečnost, že již na jaře 2019 bude vynesen rozsudek v žalobě podané na směrnici ze strany MV ČR, kdy tato žaloba má díky vysoce kvalitnímu zpracování a věcné argumentaci nemalou šanci na výhru. Pan předseda Vondráček oznámil dále iniciování brzkého kulatého stolu za účasti zástupců obou komor Parlamentu ČR, zástupců MV ČR a MO ČR, ústavních právníků a LIGY LIBE, kdy předmětem jednání bude právě již uvedená novela ústavního zákona. Pan předseda Vondráček dále podpořil myšlenku systému branně bezpečnostních rezerv, tvořených majiteli soukromých legálních zbraní – jde o systém principiálně podobný existujícím systémům ve Finsku či Švýcarsku. Tyto zálohy by samozřejmě byly zcela pod kontrolou a vedením státu a byly by určeny pro zvládání případných mimořádných situací, v nichž by například byly vyčerpány policejní i armádní síly. Stát by také dohlížel i na průběžný výcvik takových záloh a poskytoval případně i materiální podporu.     „Zastupujeme skutečně velké množství občanů této země, kteří petici podepsali. Touto petiční iniciativou si klademe za cíl obhajovat možnost každého občana České republiky na efektivní a spravedlivou obranu,“ vysvětlil Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., prezident LIGY LIBE a hlavní iniciátor obou petic proti odzbrojení.  „Je nám velkou ctí, že naši petici podpořili pan prezident i pan premiér a dnes ji podpoří předseda Poslanecké sněmovny, pan Radek Vondráček,“ uvedl dále Pavel Černý.

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

vychází v 6:02 a zapadá v 19:58 vychází v 18:40 a zapadá v 6:03 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...