Aktuality

Mezinárodní konference V4 v Maďarsku

| Diskuzní fórum
Mezinárodní konference V4 v Maďarsku
Ve dnech 13. až 14. května 2019 uspořádala maďarská strana setkání vrcholných představitelů mysliveckých organizací členských států V4.

Jednání proběhlo v historickém loveckém zámku ve městě Bélmegyer.  Konference navázala na společné setkání v roce 2018, které proběhlo u našich sousedů ze Slovenska ve městě Palárikovo.

IMG-20190514-WA0002.jpg

Ing. Jámbor, prezident maďarské myslivecké komory a Zoltán Kovác, mluvčí maďarské vlády a současně komisař pro světovou výstavu myslivosti informovali o připravované  výstavě trofejí, která se uskuteční v roce 2021 v Budapešti. Na jednání se probírala možnost prezentace vystavovaných trofejí ulovené zvěře států V4 ve společném výstavním pavilonu.

Víceprezident polského loveckého svazu přednesl referát k africkému moru prasat a detailně popsal současnou situaci v Polsku. Část prezentace byla věnována situaci  po přijetí kontroverzního zákona o myslivosti u našich severních sousedů.

Prezident slovenské polovnické komory ing. Lebocký se věnoval tématu managementu velkých šelem na Slovensku.

Za vystoupeni-Janota.jpgČeskou republiku vystoupil s příspěvkem k problematice týkající se zákazu používání olověného střeliva a rybářských olůvek předseda ČMMJ, z.s. ing. Janota.

Posledním referujícím byl prof. Csányi Sándor, který přítomné seznámil s připravovanou metodikou vyčíslovaných škod zvěří v Maďarsku.

Jak vyplynulo z jednání, probíraná témata rezonují mezi mysliveckou veřejností ve všech státech V4.

Druhý den jednání konference pořadatelé připravili zajímavou exkurzi do národního parkuKoros-Maros poblíž města Dévaványa, jenž se specializuje na ochranu a odchov dropa velkého.

Ing. Jiří JANOTA

 


Časopis Myslivost - Aktuální číslo

vychází v 7:29 a zapadá v 18:00 vychází v 22:26 a zapadá v 14:06 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...