Aktuality

Malý Adept Myslivosti zatím sklízí velký zájem

red | Diskuzní fórum
Malý Adept Myslivosti zatím sklízí velký zájem

V září jsme odstartovali naši novou dlouhodobou aktivitu pro malé přátele přírody a myslivosti nazvanou Malý Adept Myslivosti, akci pro všechny dětské kolektivy sdružující minimálně pět malých myslivečků.

Všem, kteří se přihlásí, posíláme průběžně bronzový zápisník a účastnický odznak pro každé dítě a pro vedoucího na každé dítě 14 kontrolních nálepek pro plnění úkolů.

V Malé Myslivosti, „velkéMyslivosti a na webových stránkách postupně vycházejí úkoly, které by měli malí adepti v průběhu školního roku plnit.

Za splnění úkolů budou děti sbírat nálepky, na konci školního roku pošlou vedoucí do redakce vyplněné zápisníky a dostanou bronzový odznak malého Adepta myslivosti spolu se stříbrným zápisníkem a dalšími kontrolními nálepkami na další rok. A v dalším školním roce pak mohou plnit úkoly stříbrného a posléze další rok zlatého odznaku.

Stále se mohou hlásit nové kroužky, stačí poslat jen elektronicky e-mailem na info@myslivost.cz jednoduché hlášení obsahující jméno, adresu, kontaktní telefon a e-mail vedoucího plus jmenný seznam dětí, obratem na adresu vedoucího zašleme zpět odpovídající počet zápisníků, účastnický odznak pro každé dítě a odpovídající počet nálepek pro evidenci splnění stanovených úkolů,

Velmi mile nás naladila kladná odezva z řad vedoucích dětských kolektivů, celkem je už k polovině září zaregistrována tisícovka dětí v sedmdesátce nahlášených kolektivů ze všech koutů republiky.

Za velmi pozitivní považujeme to, že se hlásí většinou ti, kteří dosud nějaký dětský kroužek neměli, případně ti, kteří hledají pro kroužek nový impulz a inspiraci.

A je mezi nimi také docela velký počet učitelek základních i mateřských škol, kteří si mAm vybrali jako doplňkovou aktivitu k výuce či při mimoškolní činnosti.

Pominout nemůžeme ani aktivní důchodce, většinou prarodiče, kteří si „kvůli mAm“ vytvořili malý dětský kolektiv z řad svých vnoučat a dětí sousedů či přátel. Chtějí nabídnout dětem smysluplné a zábavné vyplnění volného času v přírodě a při poznávání myslivosti.

Dovolím si ale ještě jednu poznámku na závěr. Oslovil jsem nabídkou oficiálně zaregistrované myslivecké kroužky v rámci Zlaté srnčí trofeje (ZST), přičemž jsem v dopisu zdůraznil, že se nejedná o aktivitu, která by měla ZST konkurovat či nějak poškozovat, právě naopak.

Bohužel to někteří pochopili tak, že jsem si „mezi řádky“ dovolil kritizovat ty, kteří léta ZST vedou a organizují.

Přátelé, dotkla-li se vás nějaká taková formulace, pak se vám všem omlouvám a vězte, že došlo opravdu jen k nepochopení.

Jiří KASINA, šéfredaktor časopisu Myslivost

 

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
 
   
 

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

vychází v 7:06 a zapadá v 17:22 vychází v 3:50 a zapadá v 12:08 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...